Библиотека
Бескаматен студентски кредит за студентите на ФБЕ

Со цел обезбедување на квалитетно и ефикасно образование достапно за сите, НЛБ Банка, Ви ја  претставува можноста за финансирање на студиите со
Повик за објавување на трудови во Списанието за одржлив развој   Уредувачкиот одбор на Списанието за одржлив развој објавува повик за публикување на трудови за 23-тиот број на списанието.
Упис во академската 2019/2020
Почитувани, отворен е конкурсот за упис во академската 2019/2020-та година. Условите за упис на Факултетот за бизнис економија се:
Објавен е новиот, 22-ри број од Списанието за одржлив развој во издание на Факултетот за Бизнис економија. Истиот можете да го погледнете на следниот линк.
ФБЕ и ИБЕ како ко-организатори на Првата меѓународна студентска конференција во Бугарија   Факултетот за бизнис економија (ФБЕ) и Институтот за бизнис економија (ИБЕ) се ко-организатори на Првата меѓународна студентска конференција “Можности и предизвици на студентската мобилност“, која ќе се одржи на 10-ти октомври, 2019-та година во Софија, Бугарија.

Библиотека

Факултетот за Бизнис економија располага со библиотека со опсежен и разновиден, домашен и странски книжен фонд од областите: економија, маркетинг, менаџмент, сметководство и финансии. Голем дел од книгите кои ги поседува библиотеката на ФБЕ се нови изданија од најдобрите автори во областа.

Во рамките на библиотеката има и околу 1000 електронски наслови од врвна светска литература. Библиотечниот фонд  редовно се обновува со трудови, прирачници и авторизирани предавања и вежби од професори, виши предавачи и предавачи.

РАСПОРЕД ЗА РАБОТА НА БИБЛИОТЕКАТА

• Понеделник  - 09:00 - 12:00