Успешно организирана првата меѓународна конференција за одржлив развој во бизнисот и економијата   На 12ти април, 2019-та година, во просториите на Институтот за бизнис економија (ИБЕ) и Факултетот за бизнис економија (ФБЕ) беше организирана првата меѓународна конференција за одржлив развој во бизнисот и економијата, во рамки на првата меѓународна Еразмус+ недела која се одржа од 8 до 12 април.
Организирана првата Меѓународна Еразмус+ недела на Факултетот за бизнис економија и Институтот за бизнис економија   Во периодот од 8-ми до 12-ти април, 2019-та година, Факултетот за бизнис економија (ФБЕ) и Институтот за бизнис економија (ИБЕ) ја организираа првата Меѓународна Еразмус+ недела.
Прва Интернационална конференција и Еразмус+ недела   Институтот за бизнис економија и Факултетот за бизнис економија ја организираат Првата Еразмус + меѓународна недела во Скопје, Р. Македонија од 8 до 12 април 2019 година.
Повик за објавување на трудови во Списанието за одржлив развој   Уредувачкиот одбор на Списанието за одржлив развој објавува повик за публикување на трудови за 22 број на списанието.
Објавен е новиот, 21-ви број од Списанието за одржлив развој во издание на Факултетот за Бизнис економија. Истиот можете да го погледнете на следниот линк.

Свечено доделување дипломи

На 13 Декември 2014 година (Сабота) со почеток во  11.00 часот во Амфитеатарот на Факултет за бизнис економија  свечено беа доделени дипломите за дипломираните студенти. Прочитајте повеќе...

Агенда на настанот

• 10.50   Прием на студентите
  • 11.00   Свечено обраќање на Деканот на Факултет за бизнис економија до студентите и останатите присутни.
  • 11.10   Доделување на дипломите и потпишување во главната  книга на дипломирани студенти за првата група на студенти (наведени подолу во текстот).
  • 12.50   Прием на студентите
  • 13.00   Свечено обраќање на Деканот на Факултет за бизнис економија до студентите и останатите присутни.
  • 13.10   Доделување на дипломите и потпишување во главната  книга на дипломирани студенти за втората група на студенти (наведени подолу во текстот).
  • 15.00   Крај на манифестацијата