Предавање на професор на ФБЕ во Словенија
Професор д-р Слаѓана Стојановска, на 21 март, одржа предавање и обука на тема Калкулација на трошоци на производ, во Економската школа Цеље, Висока стручна школа.
Гостинско предавање на професор од Словенија   На 27-ми февруари и 1-ви март, професорот Антон Ворина од Економската Школа во Цеље, Љубљана, одржа гостинско предавање на Факултетот за бизнис економија, пред студенти од прва и втора година.
Повик за објавување на трудови во Списанието за одржлив развој   Уредувачкиот одбор на Списанието за одржлив развој објавува повик за публикување на трудови за деветнаесетиот број на списанието.
Објавен е новиот, 18-ти број од Списанието за одржлив равој во издание на Факултетот за Бизнис економија. Истиот можете да го погледнете на следниот линк.

Во рамките на издавачката дејност ФБЕ ги издава следните публикации:
journal

Списание за одржлив развој