Конкурс за Еразмус+ студентска мобилност   Согласно Ерасмус+ универзитетскиот чартер за периодот 2014-2020 година и склучените меѓуинституционални Ерасмус+ договори, Факултетот за бизнис економија (ФБЕ) објавува конкурс за избор на студенти од ФБЕ за студирање во времетраење од еден семестар.
Повик за објавување на трудови во Списанието за одржлив развој   Уредувачкиот одбор на Списанието за одржлив развој објавува повик за публикување на трудови за осумнаесетиот број на списанието.
Објавен е новиот број од Списанието за одржлив равој во издание на Факултетот за Бизнис економија. Истиот можете да го погледнете на следниот линк.
Упис во академската 2017/2018!   Почитувани, отворен е конкурсот за упис во академската 2017/2018-та година. Условите за упис на Факултетот за Бизнис економија се:

Специјалистички студии

ФБЕ е прва образовна институција во Македонија која нуди специјалистички бизнис студии. Програмата е наменета за лица со тригодишно високо образование и нуди можност за доусовршување во областа на бизнис економија.

Литература за специјалистички студии

Со само 6 положени предмети (60 кредити) добивате диплома за специјалист по: