Одржана креативна трибина за личен развој   На ден 12.10.2017 година (четврток) во 15.00 часот, Институтот за бизнис економија и Факултетот за бизнис економија, органиизираа креативна трибина.
Конкурс за Еразмус+ студентска мобилност   Согласно Ерасмус+ универзитетскиот чартер за периодот 2014-2020 година и склучените меѓуинституционални Ерасмус+ договори, Факултетот за бизнис економија (ФБЕ) објавува конкурс за избор на студенти од ФБЕ за студирање во времетраење од еден семестар.
Повик за објавување на трудови во Списанието за одржлив развој   Уредувачкиот одбор на Списанието за одржлив развој објавува повик за публикување на трудови за осумнаесетиот број на списанието.
Објавен е новиот број од Списанието за одржлив равој во издание на Факултетот за Бизнис економија. Истиот можете да го погледнете на следниот линк.

Финансиски менаџмент

МОДУЛ ФИНАНСИСКИ МЕНАЏМЕНТ

IV Година

За четвртата студиска година на Финансиски менаџмент има вкупно 60 кредити.