Објавен е новиот, 19-ти број од Списанието за одржлив развој во издание на Факултетот за Бизнис економија. Истиот можете да го погледнете на следниот линк.
Упис во академската 2018/2019   Почитувани, отворен е конкурсот за упис во академската 2018/2019-та година. Условите за упис на Факултетот за бизнис економија се:
ФБЕ влегува во мрежата на CEEPUS   Факултетот за бизнис економија – Скопје, за учебната 2018/2019 година, се приклучи на проектот CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies), како дел од две мрежи, Managerial Processes and its Optimization and Valuation и Applied Economics and Management.
Атрактивна можност само за студенти на ФБЕ   Почитувани студенти, Факултетот за бизнис економија и Институтот за бизнис еконономија ве повикуваат да пријавите интерес за...
Предавање на професор на ФБЕ во Словенија
Професор д-р Слаѓана Стојановска, на 21 март, одржа предавање и обука на тема Калкулација на трошоци на производ, во Економската школа Цеље, Висока стручна школа.

Маркетинг менаџмент

МОДУЛ МАРКЕТИНГ МЕНАЏМЕНТ

IV Година

За четвртата студиска година на Маркетинг менаџмент има вкупно 60 кредити.